Pianka do włosów to ulubiony produkt do stylizacji, który spotkamy nie tylko w salonach fryzjerskich. Coraz częściej chcemy oszczędzić sobie czasu i pieniędzy, a więc czeszemy się samodzielnie. Niezastąpiona jest wtedy pianka do włosów – usztywniająca i trzymająca fryzurę w ryzach. Czy używamy jej jednak odpowiednio?

Jak działa pianka do włosów?

Trzeba zacząć od wyjaśnienia, na jakiej zasadzie działa pianka do włosów. To niezbędnik w stylizacji włosów, o którym wiemy niewiele, chociaż jego działanie jest bardzo proste. Piankę stosuje się przede wszystkim po to, aby nadać objętości i wyrazistego kształtu fryzurze. Odpowiednio zaaplikowana pokrywa włosy ochronną powłoką, która wygładza strukturę, ujarzmia niesforne kosmyki i nadaje im pożądany przez nas wygląd. Istnieje wiele rodzajów pianek, które różnią się mocą, ale ich zastosowanie jest takie samo.

Jak prawidłowo używać pianki do włosów?

1. Dostosuj ilość produktu do zamierzonego efektu

Zdarzyło Ci się kiedyś, że Twoje włosy skleiły się po nałożeniu pianki? To częsty problem, który wynika wyłącznie z zastosowania zbyt dużej ilości produktu. Jeśli chcemy tylko utrwalić fale lub idealne loki to nie ma potrzeby nakładania ogromnych ilości pianki, bo skleimy włosy i nie uzyskamy naturalnego efektu. Większa ilość pianki będzie dobra, kiedy potrzebujemy wyjątkowo mocnego i wyrazistego efektu.

2. Stosuj piankę na mokre włosy

Choć piankę do włosów teoretycznie można nakładać na suche włosy, to wymaga to dużej wprawy i łatwo o ich sklejenie. Najlepiej stosować piankę na umyte i wilgotne włosy – produkt będzie się wtedy dobrze rozprowadzał i nie sklei kosmyków. Co, jeśli nie mamy akurat w planie mycia włosów? To żaden problem. Wystarczy zmoczyć je odrobiną wody, a następnie zaaplikować piankę.

3. Nie ugniataj włosów rękami

Najczęstszym błędem, który wynika z niewiedzy, jest nieumiejętne nakładanie pianki na włosy. Czy Ty też ugniatasz włosy rękami, na które wcześniej wycisnęłaś piankę do włosów? To najszybszy sposób na sklejenie włosów i przyklejenie ich do głowy – nie będą wówczas naturalne, a objętości raczej im odbierzemy zamiast dodać.

4. Dobierz metodę nakładania do efektu

Piankę można nakładać na wiele sposobów, o czym wiele z nas nie wie. Najpopularniejsze są dwie – delikatne rozprowadzanie pianki rękami od nasady aż po końce albo nakładanie pianki na grzebień i wczesywanie jej we włosy ruchami z góry na dół. Pierwsza nadaje się do urwalania loków, a druga dodaje objętości.

I najważniejsze – nie zapomnij, żeby zawsze poczekać aż produkt wchłonie się we włosy!

Tags: , , ,

< Poprzedni artykuł