JojobaOil

W odróżnieniu od innych olejów kosmetycznych to właśnie olej jojoba ma największą biozgodność – jest skrojony na miarę potrzeb naszej skóry, którą pielęgnuje i równoważy. Przeczytaj, dlaczego warto wprowadzić do swojej pielęgnacji kosmetyk taki jak naturalny olej jojoba Nanoil!

Simmondsia kalifornijska, z której nasion wytłaczany jest olej jojoba, to źródło wielu cennych składników, niezbędnych naszej skórze. Nic dziwnego, że tę żółtawą, pozbawioną zapachu i lekko tłustą substancję tak chętnie wykorzystujemy w swojej pielęgnacji. Nie zdając sobie przy tym sprawy, że olej jojoba tak naprawdę jest płynnym woskiem, dzięki czemu dłużej zachowuje świeżość.

Olej jojoba Nanoil – o produkcie

Nie każdy olej jojoba działa tak samo, a różni ich wiele. Najlepsze właściwości ma oczywiście olej jojoba tłoczony na zimno, nierafinowany i certyfikowany. Gdzie taki znaleźć?

Nie trzeba szukać długo, bo najlepszą jakość ma 100% organiczny i całkowicie naturalny olej jojoba Nanoil. Jego skuteczność potwierdzają przede wszystkim doskonałe opinie tych, którzy dzięki temu niepozornemu kosmetykowi odmienili wygląd swojej skóry i przywrócili jej zdrowie.

To bardzo lekki i dobrze wchłaniający się olejek o doskonałej wydajności – wystarczy jedna kropla, aby nadać twarzy piękny blask i jedwabistą gładkość. Choć olej jojoba Nanoil można stosować nie tylko na cerę, ale też skórę całego ciała, włosy i paznokcie. Warto to robić!

Jakie ma działanie? 

 • Działa antyoksydacyjnie, zwalcza wolne rodniki.
 • Odżywia skórę i natłuszcza, zapobiegając wysuszaniu.
 • Ma właściwości kojące, dzięki czemu łagodzi podrażnienia.
 • Pielęgnuje skórę i wspiera leczenie egzemy, AZS, łupieżu itp.
 • Regeneruje zarówno skórę, jak i osłabione włosy.
 • Skutecznie ujędrnia, zapewniają skórze młody wygląd.

Olej jojoba w praktyce (zastosowanie)

Najważniejsze z punktu widzenia codziennej pielęgnacji jest to, że olej jojoba Nanoil można zastosować na wiele różnych sposobów. Nie ogranicza nas jeden z góry określony sposób aplikacji, bo naturalność tego produktu daje dowolność użycia.

W jaki sposób można zastosować olej jojoba?

 1. Jako olejek do twarzy: weź 2-3 krople i rozprowadź na twarzy okrężnymi ruchami. Taki masaż opuszkami pobudza krążenie i poprawia właściwości olejku, sprawiając że odżywia dogłębnie.
 2. Zamiast balsamu do ciała: postępuj tak samo, jak przy stosowaniu oleju jojoba na twarz, ale masując całymi dłońmi i większą ilością oleju.
 3. Do pielęgnacji włosów: olej możesz nałożyć na skórę głowy i całe włosy lub tylko na ich część np. końcówki. Wmasuj olejek w pasma i skórę, a następnie owiń ciepłym ręcznikiem. Umyj po około 10-20 minutach, kiedy olejek zdąży już wniknąć we włosy i oddać im to, co ma najlepszego.
 4. Jako baza peelingu: wystarczy połączyć olej jojoba z dowolnymi drobinkami złuszczającymi (sól, cukier, płatki owsiane, pestki malin). Taki domowy peeling nadaje się na całe ciało, ale również twarz i skórę głowy.
 5. Dodatek do kąpieli: zaledwie kilka do kilkunastu kropel olejku jojoba to ilość odpowiednia, żeby nawilżyć skórę, odżywić i przynieść skórze ukojenie.

Wejdź na stronę www.nanoil.pl/olej-jojoba i dowiedz się więcej!