Posiadaczki długich i grubych włosów nareszcie odetchną z ulgą. Nie będą musiały martwić się rozdwojonymi końcówkami, pogniecionymi pasemkami i elektryzującymi się włosami. Dlaczego? Bo z pomocą w ujarzmieniu fryzury przyjdzie im gumka Invisibobble.

Co jest takiego niezwykłego w – wydawać by się mogło – zwykłej gumce do włosów?

Otóż Invisibobble nie niszczy włosów tak, jak robią to inne gumki. Invisibobble nie powoduje łamania i gniecenia włosów, jest wodoodporna i wytrzymała, nie wywołuje bólu głowy (tak jak robią to zwykłe gumki przy ciasnym wiązaniu włosów), jest antyalergiczna, nie przyczynia się do rozdwajania końcówek włosów, mogą stosować ją wszystkie kobiety niezależnie od rodzaju włosów. Duże znaczenie ma także wygląd i materiał, z którego zrobione jest Invisibobble. Gumka przypomina poskręcany kabel telefonu lub sprężynkę. Wykonana jest z tworzywa przypominającego plastik. Dzięki tym dwóm cechom nie niszczy i nie osłabia włosów. Można ją łatwo zawiązać, a także zdjąć; pomaga także w stworzeniu każdej fryzury.

Marka Invisibobble posiada dwie kolekcje gumek: stałą i inspirowaną podróżami po świecie („Around The World”). W pierwszej znajdziemy czarne, białe, przezroczyste, brązowe, różowe, pomarańczowe, żółte i niebieskie gumki. W drugiej natomiast są: jasnopomarańczowa Silky Season, niebieska Universal Blue, ciemnoczerwona Burgundy Dream oraz ciemnoszara Letter From Grey. Gumki do włosów Invisibobble kosztują kilkanaście złotych – w jednym pudełku mieszczą się trzy sztuki. Jest to jednak nieduży wydatek, biorąc pod uwagę ich wytrzymałość.

Czy gumka Invisibobble jest naprawdę taka świetna? I tak, i nie. Tak, ponieważ jest delikatna dla włosów, nie uszkadza pasemek i końcówek. Nie, ponieważ z cienkich włosów będzie się zsuwać, a podczas ćwiczeń nie utrzyma fryzury. Poza tym, plastikowa gumka nie będzie pasowała na każdą okazję (wyjście do teatru) oraz do eleganckich kreacji.