Masło shea Ecospa

Coraz częściej w produktach do pielęgnacji ciała znajdziemy masło shea (inaczej masło karite). Ma nadawać kosmetykom właściwości nawilżające, zmiękczające i łagodzące podrażnienia. Czy nie lepiej sięgnąć po samo, naturalne masło shea np. Ecospa?

Z reguły naturalne oleje i masła są lepsze niż inne kosmetyki, ponieważ są całkowicie naturalne – wiadomo, że to, co pochodzi wprost z natury, musi działać na korzyść naszych włosów i skóry. Warto zastanowić się przez chwilę, czy aby na pewno tak jest.

Masło shea w pielęgnacji. Nie dla każdego?

Często zapominamy, że oleje działają skutecznie tylko, jeśli są dopasowane do typu naszej skóry i włosów. Nie inaczej jest w przypadku masła shea, co najlepiej pokazać na przykładzie.

Dobrej jakości masło shea Ecospa to produkt tłoczony na zimno i nierafinowany. Nie ma tutaj zbędnych dodatków, więc powinien sprawdzać się na każdym typie skóry i włosów, bo jest to produkt naturalny. Niestety masło shea jest bardzo gęste i ciężkie, przez co może przetłuszczać skórę i włosy w dużej części przypadków. Warto wiedzieć przed zakupem, że niestety nie sprawdza się na każdym typie włosów i skóry.

Masło shea Ecospa – wskazania

Kosmetyczne masło shea to rozwiązanie dobre dla osób, które mają skórę suchą, szorstką i podrażnioną. W przypadku włosów można stosować je raczej tylko na końcówki, żeby zabezpieczyć je przed uszkodzeniem. Może sprawdzić się na włosach niskoporowatych.

Mimo tego, że nie pasuje wielu typom skóry i włosów, masło shea Ecospa jest produktem o wielu zastosowaniach:

  • do masażu całego ciała,
  • jako balsam pod oczy,
  • zamiast kremu po goleniu,
  • do tworzenia własnych balsamów,
  • jako składnik mydeł.

Właściwości kosmetyczne masła shea

Naturalne i dobrej jakości masło shea – na przykład to marki Ecospa – jest bogate w witaminy A, E oraz F. To dzięki nim doskonale nawilża, natłuszcza i wygładza skórę, zapewniając jej jednocześnie odżywienie. Po nałożeniu odrobiny masła shea skóra powinna być milsza w dotyku ze względu na natłuszczającą i ochronną warstwę lipidową. Co ciekawe, masło shea poprawia napięcie skóry i uelastycznia ją, dzięki czemu dłużej zachowuje młody wygląd. Podobnie działa na włosy, choć warto uważać, żeby ich nie obciążyło. W obu przypadkach działa jak naturalny filtr UV, który ochrania skórę i włosy przed częścią szkodliwego promieniowania słonecznego.