Odżywianie i pielęgnacja włosów to bardzo ważny element codziennej pielęgnacji. Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona wychodzi z propozycją w pełni naturalnej odżywki na bazie bursztynu.

Jantar, dotychczas dostępny w formie stu mililitrowej odżywki, można teraz kupić także jako kurację w ampułkach.

Bursztynowa kuracja od Farmony przeznaczona jest do włosów bardzo osłabionych i wyjątkowo zniszczonych. Stuprocentowo naturalna formuła odżywki Jantar ma widocznie poprawiać stan włosów, regenerować je i pogrubiać pasma. Innowacyjna receptura stworzona została tak, aby odżywiać włosy u samej nasady. Za witalność, zdrowie i połyk włosów odpowiada bowiem odpowiednie dotlenienie cebulek, a więc niedobór tlenu w mieszkasz włosowych jest przyczyną problemów, którym trzeba przeciwdziałać.

Zauważalnie grubsze i mocniejsze włosy to zasługa kompleksu naturalnych substancji – aktywnego ekstraktu z bursztynu, d-panthenolu (czyli witaminy B5) i zestawu pozostałych witamin odpowiedzialnych za prawidłowe odżywienie struktury włosa, w którego skład wchodzą witaminy A, E, F oraz H. Zawarte w odżywce składniki są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania procesów fizjologicznych w strukturze skóry.

Skład kuracji odżywiającej skórę głowy i włosy Jantar opiera się przede wszystkim na ekstrakcie z bursztynu i 13 dodatkowych ekstraktach roślinnych. Odżywka Jantar to kompleks wyciągów z:

żywicy kopalnej sosny bursztynowej
– nagietka lekarskiego,
– rumianku pospolitego,
– rozmarynu,
– szałwii lekarskiej,
– sosny zwyczajnej,
– arniki górskiej,
– korzenia łopianu,
– cytryny,
– bluszczu pospolitego,
– nasturcji większej,
– rukwi wodnej,
– jasnoty białej,
– korzenia żeń-szenia.

Bogatą w kilkanaście naturalnych składników odżywkę Jantar powinno się wcierać we włosy każdego dnia, ponieważ wyłącznie regularne stosowanie może przynosić efekty. Farmona opracowała formułę preparatu tak, aby nie było konieczności spłukiwania go – Jantar nie pozostawia tłustego, nieprzyjemnego filmu na włosach.

Jantar marki Farmona to kuracja odbudowująca włosy, regenerująca ich strukturę i przyspieszająca porost, która ma dodatkowo ochraniać je przed szkodliwym działaniem promieni UV oraz innych czynników środowiskowych. Systematyczne stosowanie poprawia kondycję włosów, łagodzi podrażnienia i wzmacnia komórki.