Nie wszystkie kobiety są zadowolone z wyglądu i kondycji swoich włosów. Niektóre z nich narzekają, że są cienkie i słabe, a inne twierdzą, że pasemka mogłyby być trochę dłuższe i gęściejsze. Niestety wszystkim dogodzić jest bardzo trudno, ale ty możesz spróbować poprawić wygląd swojej fryzury. Sprawdź zatem, jak dbać o włosy.

Włosowe fakty i mity.

Podglądając nasze mamy, czytając artykuły w kolorowych gazetach i słuchając opowieści z salonów fryzjerskich, wyrabiamy sobie opinię na temat sposobów pielęgnacji włosów. Często są to niesprawdzone pomysły; zdarza się nawet, że na siłę szukamy potwierdzenia w nawet najmniejszych efektach, które pojawiają się po przetestowaniu zasłyszanej gdzieś metody. Niestety, dbając o włosy w taki sposób szybciej przysporzymy sobie kłopotów i pogorszymy kondycję pasemek. Co zrobić? Lepiej oddać się w ręce specjalistów – stylistów fryzur, doświadczonych fryzjerów lub dermatologów.

Jak dbać o włosy – praktyczne rady.

Czy częste mycie powoduje przetłuszczanie się włosów? I tak, i nie. To, czy włosy przetłuszczają się szybciej lub wolniej, nie jest uzależnione tylko i wyłącznie od tego, jak często je myjesz. Wpływ mają na to inne czynniki. A zaliczyć do nich można między innymi: składniki kosmetyków myjących i pielęgnujących, rodzaj skóry głowy i typ włosów, kondycję skóry twarzy i ciała. Więc myj włosy tak często, jak tego potrzebują. Chodzi przecież o to, byś czuła się komfortowo i ładnie. Jeżeli naprawdę obawiasz się, że częste mycie doprowadzi do pogorszenia się stanu twoich włosów, dobierz odpowiednie kosmetyki i unikaj gorącej wody. Powoduje ona osłabienie cebulek włosów i tym samym zniszczenie pasemek, wypadanie włosów lub rozdwajanie końcówek.

Jeżeli farbujesz włosy, musisz dbać o nie w nieco inny sposób. Włosy zafarbowane stają się często suche, matowe i słabe. Stąd wymagają specjalistycznej pielęgnacji. Do mycia wybieraj kosmetyki nawilżające, zawierające keratynę lub utrwalające nowy kolor. Skórę głowy i włosy myj tak często, jak tego potrzebujesz. Używaj odżywek, maseczek i innych produktów pielęgnujących. Pamiętaj jednak, aby były one dobrane do rodzaju włosów lub koloru: blondów, rudości lub brązów.

Czy podcinanie przyspieszy wzrost włosów? Niestety nie. Włosy rosną wtedy, gdy są dobrze odżywione, nie brakuje im witamin, minerałów i innych substancji aktywnych. Podcinanie nie pomoże włosom szybciej rosnąć ani na długość, ani na grubość. Może jedynie polepszyć wygląd i kondycję końcówek – obcinając je regularnie, pozbywamy się suchych i rozdwojonych końców włosów. Wzrost włosów natomiast przyspieszymy, stosując odpowiednie kosmetyki i zdrowo się odżywiając.

Tags: , , , ,