Nie wszystkie kobiety są zadowolone z wyglądu i kondycji swoich włosów. Niektóre z nich narzekają, że są cienkie i słabe, a inne twierdzą, że pasemka mogłyby być trochę dłuższe i gęściejsze. Niestety wszystkim dogodzić jest bardzo trudno, ale ty możesz spróbować poprawić wygląd swojej fryzury. Sprawdź zatem, jak dbać o włosy.

Jakie kosmetyki pielęgnujące wybrać?

To, w jakiej kondycji są lub będą w przyszłości nasze włosy, w dużej mierze zależy od tego, jakich produktów pielęgnacyjnych używamy. Kosmetyki, które stosujemy od kilku lat, mogą znudzić się zarówno nam, jak i naszym włosom. Myślisz, że to niemożliwe? A jednak. Włosy po jakimś czasie przyzwyczają się do składników zawartych w szamponach lub odżywkach i w efekcie gorzej na nie reagują. Produkty wykorzystywane przez nas do mycia lub odżywiania pasemek nie przynoszą już takich rezultatów, jak kiedyś. Co można zrobić? Zmieniaj kosmetyki tak często, jak uznasz to za konieczne. W ten sposób będziesz dostarczała włosom coraz to nowszych substancji i składników odżywczych.

Jak dbać o włosy – praktyczne rady.

Choroby skóry głowy to zmora niektórych osób. Jedną z najczęściej występujących jest… łupież. Jeżeli chcesz go pokonać, idź do lekarza dermatologa. Ten przepisze ci szampon lub odżywkę – będą się one nieco różniły od tych, które znajdziesz w zwykłej drogerii. Ich działanie uzależnione jest od rodzaju łupieżu: suchego lub tłustego. Łupież suchy to małe, białe płatki, sypiące się z włosów przy ich przeczesywaniu lub potrząsaniu głową. Tłusty łupież natomiast występuje wtedy, kiedy skóra głowy wydziela nadmierną ilość sebum. Rozpoznamy go po żółtawych płatkach, przylegających do głowy i odpadających po jakimś czasie. Specjalistyczne kosmetyki z pewnością pomogą ci pokonać wszystkie odmiany łupieżu. Wystarczy spróbować.

Czy stosowanie odżywek na włosy przetłuszczające się jest zbędne? Nie. To tak jakby nie nawilżać przetłuszczającej się skóry twarzy – z czasem stanie się sucha (zwłaszcza, gdy stosujemy produkty z alkoholem) lub jeszcze bardziej zacznie się świecić. Odżywka do włosów powinna być nakładana na same końcówki lub 2/3 długości pasemek. Najlepiej sprawdzi się taki kosmetyk, który po jakimś czasie od aplikacji będzie można zmyć.

Masowanie skóry głowy przyspiesza porost włosów. I najlepiej robić to w trakcie mycia lub chwilę przed. Dodatkowo masaż usprawnia krążenie krwi w komórkach naskórka, odpręża, relaksuje i poprawia samopoczucie. Jeżeli nie jesteś alergiczką, nie masz wrażliwej skóry, zniszczonych włosów lub problem chorób skórnych cię nie dotyczy, podczas masażu użyć możesz olejków eterycznych. Pamiętaj, aby masażu nie wykonywać po umyciu włosów. Mogłabyś je splątać i utrudnić sobie rozczesywanie lub doprowadzić do szybszego przetłuszczania.

Tags: , , , ,