Dennis Bernard to profesjonalna marka produktów do stylizacji włosów, która w swojej ofercie ma serię kosmetyków Powertools, a wśród nich TCA – olejek do koloryzacji. Jak działa TCA Dennis Bernard? Na bazie jakich składników opiera się formuła The Color Accelerator? Kilka informacji o tym produkcie poniżej.

Co to jest TCA?

Krople TCA to produkt stosowany w koloryzacji lub rozjaśnianiu włosów, którego początki sięgają lat ’80, kiedy odkryto jego właściwości. The Color Accelerator to przyspieszacz koloru, który pozwala na skrócenie czasu farbowania produktami dowolnego producenta nawet o 70%! Olejek TCA ma jeszcze inne właściwości – utrzymuje kolor dłużej na włosach, eliminuje efekt blaknięcia koloru z biegiem czasu i pozostawia jedwabiście gładkie włosy.

Jaki jest skład TCA?

Krople do koloryzacji TCA to innowacyjny produkt od Dennisa Bernarda, którego działanie opiera się na trzech składnikach aktywnych:

  • oleju mineralnym, który nawilża, nabłyszcza i odżywia włosy;
  • oleju z jojoby, który chroni przed utratą wody z włosa, odżywia i zmiękcza skórę głowy;
  • witaminie E, która jest przeciwutleniaczem chroniącym komórki przed uszkodzeniem.

Kompleks dwóch naturalnych olejów i witamin to najlepsze połączenie dla włosów, które w trakcie (a także tuż po) koloryzacji potrzebują wyjątkowego nawilżenia, odżywienia i ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. The Color Accelerator ma pozytywny wpływ na skutki farbowania – opóźnia proces starzenia włosów, ogranicza ich zniszczenie oraz wypadanie.

Jak działa TCA?

TCA Dennis Bernard to formuła spowalniająca rozkład nadtlenku wodoru w głębi włosa. Zawarte w olejku TCA przeciwutleniacze wspierają molekuły koloru w trakcie farbowania. The Color Accelerator działa również pozytywnie na nadtlenek, który destabilizuje się w procesie koloryzacji, co może mieć negatywny wpływ na proces koloryzacji. Stabilizacja nadtlenku w produkcie barwiącym daje lepsze efekty.

Olejek TCA to produkt o kompleksowym działaniu:

  • skraca proces koloryzacji o 2/3 czasu,
  • zmniejsza wypieranie koloru o 95%,
  • przyspiesza rozjaśnianie/farbowanie,
  • pozostawia jedwabiście gładkie włosy,
  • polepsza skręt włosa i jego jakość,
  • nawilża komórki skóry głowy i włosów.

Co zamiast TCA?

W składzie olejku do koloryzacji TCA główną rolę gra olej jojoba, który odpowiada za nawilżenie i zmiękczenie włosów. To dzięki niemu są tak jedwabiste, sypkie i błyszczące. Jeśli nie chcemy sięgać po krople TCA, w których znajdziemy też niezbyt naturalne oleje mineralne, możemy z powodzeniem zastąpić je olejem jojoba.

Pojawia się pytanie, jaki olej jojoba zamiast olejku TCA warto wybrać. Najlepiej sprawdzi się nierafinowany, tłoczony na zimno i certyfikowany – dokładnie taki jak olej jojoba Nanoil, o którym więcej możesz przeczytać tutaj: Olej jojoba Nanoil – najlepszy na włosy i do pielęgnacji skóry.

Następny artykuł >