A few tricks which will help you take care of hairstyle.

Dennis Bernard to profesjonalna marka produktów do stylizacji włosów, która w swojej ofercie ma serię kosmetyków Powertools, a wśród nich TCA – olejek do koloryzacji. Jak działa TCA Dennis Bernard? Na bazie jakich składników opiera się formuła The Color Accelerator? Kilka informacji o tym produkcie poniżej.

Co to jest TCA?

Krople TCA to produkt stosowany w koloryzacji lub rozjaśnianiu włosów, którego początki sięgają lat ’80, kiedy odkryto jego właściwości. The Color Accelerator to przyspieszacz koloru, który pozwala na skrócenie czasu farbowania produktami dowolnego producenta nawet o 70%! Olejek TCA ma jeszcze inne właściwości – utrzymuje kolor dłużej na włosach, eliminuje efekt blaknięcia koloru z biegiem czasu i pozostawia jedwabiście gładkie włosy.

Jaki jest skład TCA?

Krople do koloryzacji TCA to innowacyjny produkt od Dennisa Bernarda, którego działanie opiera się na trzech składnikach aktywnych:
oleju mineralnym, który nawilża, nabłyszcza i odżywia włosy;
oleju z jojoby, który chroni przed utratą wody z włosa, odżywia i zmiękcza skórę głowy;
witaminie E, która jest przeciwutleniaczem chroniącym komórki przed uszkodzeniem.

Kompleks dwóch naturalnych olejów i witamin to najlepsze połączenie dla włosów, które w trakcie (a także tuż po) koloryzacji potrzebują wyjątkowego nawilżenia, odżywienia i ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. The Color Accelerator ma pozytywny wpływ na skutki farbowania – opóźnia proces starzenia włosów, ogranicza ich zniszczenie oraz wypadanie.

Jak działa TCA?

TCA Dennis Bernard to formuła spowalniająca rozkład nadtlenku wodoru w głębi włosa. Zawarte w olejku TCA przeciwutleniacze wspierają molekuły koloru w trakcie farbowania. The Color Accelerator działa również pozytywnie na nadtlenek, który destabilizuje się w procesie koloryzacji, co może mieć negatywny wpływ na proces koloryzacji. Stabilizacja nadtlenku w produkcie barwiącym daje lepsze efekty.

Olejek TCA to produkt o kompleksowym działaniu:
– skraca proces koloryzacji o 2/3 czasu,
– zmniejsza wypieranie koloru o 95%,
– przyspiesza rozjaśnianie/farbowanie,
– pozostawia jedwabiście gładkie włosy,
– polepsza skręt włosa i jego jakość,
– nawilża komórki skóry głowy i włosów.

Tags: , , , ,