Olejek kokosowy Mokosh

Jednym z najpopularniejszych olejów kosmetycznych jest naturalny olej kokosowy, który bardzo chętnie wykorzystujemy zarówno na ciało, twarz, paznokcie, jak i włosy. Co kryje w sobie olej kokosowy marki takiej jak Mokosh? Czy naprawdę ma tak dobre działanie?

Jest tłoczony na zimno, dzięki czemu można znaleźć w nim sporo składników odżywczych, m.in. witaminy B1, B2, B3, B6, C, E, kwas foliowy, wapń, potas, magnez, cynk, fosfor i żelazo. Nic dziwnego, że wiele kobiet bardzo chętnie sięga po niego w pielęgnacji twarzy i włosów. Warto jednak wiedzieć o tym, że olej to przede wszystkim kwasy tłuszczowe.

Olej kokosowy – źródło kwasów nasyconych

Jakich kwasów tłuszczowych potrzebuje nasza skóra i włosy? Przede wszystkim NNKT, czyli niezbędnych kwasów nienasyconych – to one wchodzą w skład warstwy hydrolipidowej skóry i budują nasze włosy.

Warto o tym pamiętać, ponieważ olejek kokosowy to źródło kwasów nasyconych, co oznacza, że dla większość typów włosów i skóry może być zbyt ciężki. Niestety nie wchłania się tak dobrze, jak inne oleje np. arganowy, makadamia lub jojoba.

Olej kokosowy Mokosh. Jak działa?

Przede wszystkim to dobry olejek do skóry całego ciała, którym można zastąpić balsam. Nie powinien wywołać żadnych podrażnień, za to zadba o prawidłowy poziom nawilżenia. Sam nie ma właściwości nawilżających, ale naturalny olej kokosowy jest emolientem, więc zapobiega utracie cennej wody ze skóry. Co zapewnia oprócz tego?

Wybierając, olej kokosowy Mokosh:

  • zapewnimy skórze odpowiednie nawilżenie,
  • uporamy się z podrażnieniami skóry,
  • wygładzimy, nadamy miękkość i zdrowy blask,
  • zagwarantujemy ochronę np. przed słońcem.

Opinie o oleju kokosowym

Czy warto kupić olej kokosowy Mokosh? Zdania są podzielone. Niektórzy zwracają uwagę na wysoką cenę tego produktu i jego maślaną konsystencję, co zdecydowanie odwodzi od zakupu. Pojawiają się też opinie o tym, że olej kokosowy z powodzeniem można zastąpić innymi olejkami, które mają bardziej sprecyzowane działanie i są skuteczniejsze. Choć znajdą się też zwolennicy oleju kokosowego, u których słoiczek z logiem Mokosh zajmuje ważne miejsce na półce z kosmetycznymi niezbędnikami.